Vidalı mil, bilye yataklı olan bir somunun, üstünde vida yuvaları ya da dişleri yer alan bir mil üstündeki dönme hareketini doğrusal bir harekete çevirmekte olan makine elemanına verilmiş isimdir. Vidalı milleri, bir tür mekanik sürücü olarak isimlendirmek de mümkün olmaktadır. Bilyeli vidalı mil, vida ekseni ve somunu arasında bir dönme hareketi gerçekleştiren bilyeye sahip oldukça yüksek etkili özelliği bulunan bir besleme vidasıdır. Alışılagelmiş olan kayar vida ile karşılaştırıldığı takdirde bu ürün sürüş motoru kuvvetinden tasarrufu sağlayacak biçimde üçte bir ya da daha az bir sürüş torkuna sahip olmaktadır.

Doğru vidalı mil seçimi uygulamalarınızda sizlere pratiklik sağlar.

 Vidalı Millerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Vidalı miller genel itibari ile yüksek hassasiyet isteyen uygulamalarda tercih edilmektedir. Makine bileşenlerinde yer alan hassas ölçüm sistemlerinin beraberinde otomotiv endüstrisinde ve robotlarda sık olarak kullanılmakta olan vidalı miller oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Kullanım alanlarına göre mil çapları ile uzunluk ölçüleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Farklılık gösterebilen vidalı miller, uzun ömürlü nitelikteki bir kullanım olanağı sunmalarıyla da sık olarak tercih edilmekte olan komponentlerden sayılmaktadır. Bu konu hakkında dilersen blog yazımızı okuyabilirsiniz.

 Vidalı Mil Fiyatları

Günümüzdeki gelişen teknoloji ile birlikte çok sayıda vidalı mil çeşitleri ortaya çıkmıştır. Bu çeşitlerin her birinin birbirinden farklı özelliği bulunmaktadır. Bahsedilen bu özelliklere göre de vidalı mil fiyatları da değişiklik göstermektedir. Vidalı millerin işlevleri ve fonksiyonları arttıkça fiyatları da bu duruma göre farklılık göstermektedir. Bunun dışında her bütçeye uygun olan vidalı mil bulmak mümkün olmaktadır.

THK SBN serisi vidalı miller

 Vidalı Miller Hangi Özelliklere Sahip Olmaktadır?

 Vidalı mil tertibatları genel olarak döner hareketin doğrusal bir harekete, doğrusal bir hareketin ise döner harekete dönüştürülmesini sağlamakta olan makine elemanlarını ifade etmektedir. Ufak laboratuvar sıvı pompalarından başlayarak, büyük nitelikteki tavan portal vinç mekanizmalarına kadar çok farklı otomasyon uygulamalarındaki bileşenlerin ve ürünlerin yönlendirilebilmesi, desteklenebilmesi, yerleştirilebilmesi ve doğru biçimde taşınabilmesi için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Herhangi bir uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için doğru vidalı milin kullanılması toplam fiyatları en aza indirirken mevcut makine hassasiyetini, tekrarlanabilirlik durumunu ve ömrünü artırmaktadır. Bu doküman vidalı miller konusunda ve hareket sistemi tasarımcılarının optimum bir uygulama performansı sağlamak amacıyla dikkate almaları gerekli olan faktörler ile alakalı genel bir bakış sağlamaktadır.

Vidalı miller için fiyat teklifi alın!×
img

  Hemen iletişime geç!

  Hızlı Teklif Al

  Merkez Ofis

  (0 224) 441 21 62

  (0 224) 441 70 37 (pbx)

  E-posta

  rmk@rmkmakina.com

  Adres

  Alaaddinbey Mh. 617.Sk. Kongur Plaza No: 4
  Nilüfer / BURSA

  İstanbul Ofis

  (0 216) 540 07 50

  (0 216) 540 07 52 (pbx)

  E-posta

  rmk@rmkmakina.com

  Adres

  Altayçeşme Mh. Çamlı Sk. Esas Ofispark No. 21/23 K:6
  Maltepe / İSTANBUL